Świeży sok z pomarańczy i innych cytrusów


Świeżo wyciśnięty sok z cytrusów. Naturalny, nierozcieńczony i bez dodatku zbędnego cukru.
Składniki takiego soku, to wyłącznie owoce cytrusowe z przewagą pomarańczy. W moim soku dużo jest też mandarynek, w mniejszej ilości dodałam soku z grejpfruta i cytryny. Wyciśnięty sok łączę razem z miąższem, który oddziela się podczas wyciskania owoców.

Najlepsze owoce na sok to takie, które mają w miarę cienką skórkę, są jędrne, nie odkształcają się po lekkim uciśnięciu i nie mają widocznych uszkodzeń. 

SKŁADNIKI
  • pomarańcze 
  • mandarynki
  • grejpfrut
  • cytryna

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA 

Owoce polewamy wrzątkiem lub na moment zanurzamy we wrzącej wodzie. Każdy owoc kładziemy na blacie, lekko uciskamy dłonią i jednocześnie go obracamy. Wszystko po to, aby dało się z wycisnąć z cytrusów jak najwięcej soku. Pomarańcze, mandarynki i grejpfruta kroimy na pół, najlepiej lekko po skosie. Sok najczęściej wyciskam przy pomocy elektrycznej wyciskarki do cytrusów, ale jeżeli potrzebuję tylko kilku szklanek soku, to używam ręcznego wyciskacza. Do smaku dodaję nieco soku z cytryny.

Jeżeli wyciskamy sok z cytrusów wyjętych z lodówki, to po wyciśnięciu jest on od razu  chłodny i już nie trzeba go schładzać.




Komentarze

Ola pisze…
Cudowne zdjęcia i przepis! Na pewno zrobię dzisiaj taki naturalny sok!��
Nigdy nie przepadałam za sokami - zdecydowanie bardziej wolę pijać syropy rozrobione w wodzie (mogę samodzielnie decydować o intensywności smaku, dolewając syropu więcej bądź mniej). Zazwyczaj, kupuję syropy dostępne w ofercie firmy https://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/syropy
Jaki jest cel tego komentarza? Co naturalny sok z owoców ma wspólnego z syropem, a tym bardziej z syropem z Herbapolu? Każdy ma prawo do własnego wyboru, ale jak dla mnie jest to kolejny komentarz na blogu, którego celem jest zareklamowanie sklepu z syropami o smaku owoców, w których ilość soku owocowego jest tak naprawdę znikoma. Swoją opinię na temat syropów Herbapol już zamieściłam w odpowiedzi na komentarz pod postem z przepisem naSyrop z owoców pigwowca.
Jeszcze raz powtórzę, że przed zakupem czegokolwiek warto zapoznać się ze składem produktu.
Anonimowy pisze…
Moje dzieciaki uwielbiają sok z pomarańczy. Odkąd mamy wyciskarkę do cytrusów ariete, to robimy sami w każdy weekend :) Czasem dodaję im tam imbir

Popularne posty