Sok z malin bez gotowania      Sok z malin, przygotowany tradycyjnym sposobem poprzez zasypanie owoców cukrem ma wyjątkowy smak, aromat i kolor.
Jest cennym źródłem witamin i minerałów, wzmacnia odporność, ma działanie rozgrzewajace i obniżające gorączkę. Sok z malin pasteryzowany w słoikach jest niezastąpiony zimą, kiedy dopada nas przeziębienie, a dzięki swojemu smakowi chętnie jest pity przez dzieci.
Sok z malin możemy dolewać do herbaty, używać do deserów, np. do polania budyniu.

SKŁADNIKI
  • maliny
  • cukier
Maliny szybko się psują, dlatego sok trzeba przygotować zaraz po ich zbiorze. Jeżeli kupujemy maliny, to tylko ze sprawdzonego źródła.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Maliny wkładamy do słoików przesypując je dużą ilością cukru. Wierzchnią warstwę musi stanowić cukier. Słoiki osłaniamy od góry gazą i zostawiamy na ok. 3 dni w cieplym, ale nienasłonecznionym miejscu. (Ustawione w słońcu szybko puszczą sok, lecz jeszcze przed upływem doby mogą sfermentować).
Żeby maliny nie pleśniały cały czas muszą być przykryte warstwą cukru, dlatego w miare konieczności możemy dosypywać cukier do słoików.

Po kilku dniach zawartość słoików przecedzamy przez sito lekko uciskając owoce.
Sok wlewamy do małych słoików i pasteryzujemy przez 15 minut.

Odciśnięte owoce również możemy wykorzystać. Możemy np. dosypać do nich cukru, przesmażyć i gorące umieszczać w słoikach, a zimą używać  do ciast i smarowania naleśników.


Znajdziesz mnie tutaj:
   Facebook      Instagram      Pinterest      Twitter

Popularne posty