Baranki - tort śmietankowy z wiórkami kokosowymi


      Tort urodzinowy w formie dwóch baranków ozdabiał nasz stół wielkanocny. Święta zbiegły się z podwójną uroczystością urodzinową. Baranki jak najbardziej pasowały i do Wielkanocy i do znaku zodiaku solenizantek.
Przygotowanie tortu zajmuje trochę czasu. Ciasto biszkoptowe najlepiej upiec dzień przed przekładaniem kremem, lub rano jeżeli bitą śmietaną mamy przekładać tort wieczorem.

Na ciasto, poncz i krem z bitej śmietany potrzebne są takie składniki, jak w przepisie na tort z wìórkami i w takich samych ilościach. Dodatkowo plastyczna masa cukrowa do wykonania kwiatków, głów, nóg i ogonków baranków oraz krem maślany do przyklejenia elementów z masy plastycznej. Taką masę i krem maślany można zrobić według przepisu na tort ze storczykami (wystarczy połowa proporcji). Krem maślany jest tutaj niezbędny, ponieważ lukrowe części przyklejone bezpośrednio na krem z bitej śmietany rozpuściłyby się.

Ciastem biszkoptowym wypełniamy do jednakowej wysokości dwie formy o średnicy 17cm i 10 cm. Odcinamy fragment większego ciasta tak, aby można było częściowo wsunąć w nie mniejszy biszkopt. Kroimy ciasto na blaty i odpowiednio docinamy. Kremem z bitej śmietany przekładamy blaty. Do kremu możemy dodać owoce. Łączymy dwa ciasta i pokrywamy równomiernie cały tort, na koniec robiąc na nim nierówności (np. pędzelkiem). Posypujemy wiórkami kokosowymi i wstawiamy na kilka godzin do lodówki.


Elementy baranków przyklejamy kremem maślanym, po uprzednim usunięciu wiórków z miejsc, w których mają być naklejone. Tym kremem robimy również zieloną trawę wokół tortu.

Komentarze

Unknown pisze…
Wygląda obłędnie.
panimagoga pisze…
Ale super! Bardzo fajny pomysł i wykonanie;)
Candy Pandas pisze…
Owieczki są przeurocze ;) Super wygląda taki tort :)

Popularne posty