Syrop z owoców pigwowca      Syrop z owoców pigwowca otrzymujemy już po kilku dniach od momentu zasypania owoców cukrem. Można używać go do herbaty i przygotowania zimnych napojów. O właściwościach owoców pigwowca i o różnicach pomiędzy pigwowcem, a pigwą pisałam tutaj.

Jeżeli owoce są mało dojrzałe użyjmy więcej cukru niż w przepisie.

Przepis


SKŁADNIKI

  • 1 kg owoców pigwowca (bez gniazd nasiennych)
  • 1 kg cukru 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Owoce pigwowca myjemy, osuszamy. Kroimy na ćwiartki i usuwamy z nich gniazda nasienne. Każdą ćwiartkę tniemy na kilka części.

Owoce pigwowca umieszczamy warstwami w słoju, przesypując je cukrem.
Słój zakrywamy gazą. Odstawiamy na 3 dni. W tym czasie 2-3 razy dziennie mieszamy zawartość. Owoce pigwowca puszczą dużo soku, zaczną się kurczyć i uniosą się do góry.

Syrop filtrujemy i zlewamy do małych butelek. Butelki trzymamy w lodówce do miesiąca.  Jeżeli mamy ich na tyle dużo, że nie zużyjemy ich zawartości w ciągu miesiąca, to lepiej będzie syrop z pigwowca utrwalić poprzez pasteryzowanie.

Owoce z syropu zamrażam w foremkach na kostki lodu- zalane wodą (do zimnych napojów) lub luźno umieszczone w foremkach bez zalewania wodą (do herbaty).

Można też zlewać do słoików syrop łącznie z owocami pigwowca. Zasady przechowywania są takie same jak w przypadku samego syropu.Przepis na mielone owoce pigwowca do herbaty ->

Popularne posty