Świderki z makiem z ciasta francuskiego


      Świderki z makiem to pomysł na ekspresową słodką przekąskę.
Jeżeli mamy gotowe ciasto francuskie i masę makową rozmrożoną lub z puszki, to na ich przygotowanie i upieczenie potrzebujemy nie więcej niż 30 minut.

SKŁADNIKI
  • płat ciasta francuskiego
  • 300 g masy makowej
  • żółtko

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Płat ciasta francuskiego przecinamy na pół wzdłuż krótszego boku. Na jednym kawałku ciasta równomiernie rozprowadzamy masę makową i przykrywam ją drugim kawałkiem.

Ciasto tniemy na paski szerokości 2-3 cm. Każdy pasek jednym końcem układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i kilka razy zakręcamy. Smarujemy żółtkiem.

Pieczemy w nagrzanym piekarniku w temperaturze 200°C przez około 15 minut. Studzimy na kratce. Po wystudzeniu możemy polać lukrem zrobionym z cukru pudru wymieszanego z sokiem z cytryny.Komentarze

Jeżeli lubisz korzystać z moich przepisów przygotowując potrawy, to może spodobają Ci się też przedmioty rękodzielnicze, które wykonuję z bawełnianych sznurków. Są wśród nich przedmioty dekoracyjne i użytkowe tworzone przeze mnie głównie techniką makramy. Zapraszam Cię na mój profil Dom ze Sznurka na Instagram, Facebook i na Allegro.

Popularne posty