Ziemniaki pieczone w żarze ogniska


Latem dużo czasu spędzamy w ogrodach i na działkach. Smaczne posiłki możemy przygotować na grillu lub nad ogniskiem.
Nad ogniskiem możemy upiec zamarynowane wcześniej mięso lub po prostu kiełbaski. Przyjemnie jest posiedzieć w cieple ogniska w chłodniejsze wieczory, a kiedy płomienie zanikają do żaru ogniska wrzucić ziemniaki. I to jest chyba najprostszy posiłek, który można przygotować w żarze. Prosty, a jaki pachnący. Ziemniaki z przypieczoną skórką smakują zupełnie inaczej niż gotowane, czy smażone.

Do pieczenia wybieramy ziemniaki średniej wielkości. Te za duże będą potrzebowały zbyt dużo czasu na upieczenie i w rezultacie w środku pozostaną niedopieczone, natomiast zbyt małe mogą za bardzo spiec się w żarze ogniska. Musimy wybrać odpowiedni moment na upieczenie ziemniaków, nie możemy ich wrzucić do ognia, nie upieką się też w stygnącym popiole. Ziemniaki po umyciu i osuszeniu wkładamy do żaru, dokładnie zasypujemy. Na ich upieczenie potrzebujemy około 30 minut, po upływie których sprawdzamy, czy są już gotowe do spożycia.
Upieczone ziemniaki przecinamy na pół. Doskonale smakują z masłem i solą. Można też zajadać się nimi w połączeniu z dipem czosnkowym lub koperkowym.

Komentarze

Popularne posty