Prostokątny tort z różowym kremem buraczanym


Tort biszkoptowy z kwiatami w pastelowych kolorach jest mało słodki, dobrze nasączony i przełożony różowym kremem. Krem swój kolor zawdzięcza naturalnemu barwnikowi z suszonych czerwonych buraków.
Biszkopt przygotowałam tak jak to robię najczęściej, czyli z sześciu jajek jednak tym razem piekłam ciasto w dużej prostokątnej formie. Po przepis na jasny biszkopt i dwa rodzaje kremu można zajrzeć tutaj - ilość składników na biszkopt trzeba zwiększyć dwukrotnie, a tort piec 35 minut. Upieczony biszkopt przecięłam na dwie części, które następnie podzieliłam na dwa blaty uzyskując ostatecznie cztery blaty.

Tort nasączyłam ponczem, a do przełożenia blatów użyłam bitej śmietany zmiksowanej z 250g sera mascarpone. Do zabarwienia kremu użyłam około 1,5 łyżeczki  suszonego sproszkowanego buraka czerwonego. Proszkiem z buraka posypałam również boki tortu. Czerwonego pyłu dodajemy w takiej ilości, aby kolor kremu był odpowiedni, natomiast smak buraka jeszcze niewyczuwalny.

Odpowiednim kremem do wykonania kwiatów jest krem na bazie bezy szwajcarskiej. Wystarczy 1/3 składników z przepisu, do którego prowadzi podany wcześniej link. Do zabarwienia kremu na kwiaty użyłam raz jeszcze sproszkowanego buraka czerwonego, a także barwników - zielonego i niebieskiego. Do ozdobienia tortu wykorzystałam różowe perełki, wiórki czekoladowe i drobne białe kwiatki z plastycznej masy cukrowej, które zrobiłam przygotowując tort świąteczny w kształcie choinki.


Komentarze

Popularne posty