Jak zrobić kwiaty z ananasa


     Kwiaty z suszonych owoców ananasa są nie tylko ładne, ale też smaczne. Możemy ich użyć do słodkich wypieków: babeczek, ciast i tortów.
Plastry ananasa suszy się podobne do innych owoców, jednak trzeba to rozbić z większą delikatnością. Są cienkie i zawierają dużo soku przez co przylepiają się do powierzchni, na której się suszą.

Obieranie i cięcie ananasa

Ananasa obieramy, nożykiem wycinamy skórkę z zagłębień i kroimy w jak najcieńsze plastry. Ciężko jest kroić nożem przezroczyste plastry równej grubości. Spróbowałam ciąć krajalnicą do chleba i ta metoda okazała się bardzo skuteczna.
Plastry ananasa układamy na ściereczce kuchennej, aby pochłonęła jak najwięcej ananasowego soku. Przed włożeniem do piekarnika osuszamy drugą ściereczką.


Suszenie ananasa

Suszymy w piekarniku na papierze do pieczenia przez godzinę w temperaturze około 85°C. W trakcie suszenia plastry ananasa trzeba obracać na drugą stronę delikatnie odklejając je od papieru do pieczenia. Potem temperaturę obniżamy do około 75°C i jeszcze suszymy przez około 2 godziny. Długość suszenia zależy od grubości plastrów. Powstałe w ten sposób kwiatki byłyby płaskie, dlatego jeszcze podczas suszenia musimy im nadać odpowiedni kształt. Wybieramy odpowiedni moment. Taki, kiedy plastry ananasa są podsuszone na tyle, że nie przyklejają się do papieru, a jednocześnie na tyle wilgotne, że łatwo się wyginają, a przy tym nie kruszą. Przekładamy je wtedy do formy na muffinki lub do papilotek na babeczki i dalej suszymy.

Przechowywanie suszonego ananasa

Przechowujemy jak inne suszone owoce w słoikach lub metalowych puszkach, tak aby nie chłonęły wilgoci.

Na wypiekach z kremami układamy ananasowe kwiaty nie wcześniej niż 2-3 godziny przed podaniem.Tort z kwiatami z suszonego ananasa

Komentarze

Wygląda super! Nawet lepiej niż świeży haha

Popularne posty