Sok z jabłek i buraków


       Naturalny sok z jabłek i buraków z dodatkiem soku z cytryny,  jest pełen witamin, odmładza i dodaje energii.

Taki sok jest pomocny przy kuracjach oczyszczających organizm. Najbardziej wartościowy jest świeży sok uzyskany dzięki wyciskarce, który zachowuje enzymy i witaminy zawarte w warzywach i owocach. Natomiast sok z sokowirówki nie jest już tak wartościowy, zawiera dużo piany i dużo mokrych odpadów, dlatego wyciskarka jest najlepszym rozwiązaniem uzyskiwania soków z owoców i warzyw. Ja wyciskarki nie posiadam, dlatego korzystam z sokowirówki.

Tak jak często sięgamy po jabłka, tak chyba rzadko pamiętamy o burakach i nie doceniamy ich na co dzień. A szkoda, bo podobnie jak jabłka są dostępne przez cały rok.
Sam sok z buraka ćwikłowego jest słodki i dość mdły, jednak połączony z sokiem z jabłek z dodatkiem niedużej ilości soku z cytryny smakuje wyśmienicie.


SKŁADNIKI

Proporcje soku z buraka do soku z jabłek najlepiej dobrać samemu według własnych upodobań.

  • średniej wielkości buraki
  • soczyste jabłka
  • sok z cytryny do smaku

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

      Buraki myjemy, obieramy i  kroimy na części. Najpierw wyciskamy sok z buraków przy pomocy sokowirówki lub wyciskarki. Taki sok powinien odstać około godziny, w przeciwnym wypadku będzie dużym obciążeniem dla żołądka.

Myjemy jabłka i wciskamy z nich sok.
Usuwamy pianę z powierzchni soku. Zlewamy soki zostawiając na dnie naczynia osad. Łączymy sok jabłkowy z buraczanym, dodajemy sok z cytryny, nalewamy do szklanek i cieszymy się smacznym, naturalnym sokiem, zdrowiem i urodą.

Komentarze

Nie przyszło mi do głowy takie połączenie jabłka z burakiem, ale może być dobre, no i oczywiście zdrowe. Tez nie mam wyciskarki, a dużo o nich dobrego słyszałam, ale póki co za drogie.
bryssska pisze…
zdrowy i pożywny, ja jeszcze nie próbowałam takiej kombinacji, ale jestem ciekawa smaku ;-)
piegusek pisze…
kolejny pyszny i zdrowy napój u Ciebie widzę:)
Unknown pisze…
Czy ten sok nadaje się do pasteryzacji?
Tak, ale najzdrowszy jest świeży sok.

Popularne posty