Szybkie mini pizzerinki z ciasta francuskiegoPizzerinki z ciasta francuskiego, to smaczna i prosta do przygotowania przekąska. Małe pizzerinki dobrze smakują na gorąco, jak również na zimno.

SKŁADNIKI
  • gotowe ciasto francuskie 
  • ok. 25 dag szynki 
  • ok. 25 dag sera żółtego tartego lub w plastrach 
  • ketchup 


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Ciasto francuskie posmarować ketchupem rozmieszanym z niewielką ilością wody.

Ułożyć plastry szynki i ser na cieście pozostawiając na brzegu, w stronę którego zwijamy kilkucentymetrowy wolny pas do sklejenia ciasta. Pas posmarować roztrzepanym żółtkiem.
Ciasto zwinąć w rulon. Pokroić w plastry. Całość posmarować żółtkiem.

Pizzerinki z ciasta francuskiego piec przez 15 min w temperaturze 200°C.

Komentarze

Też niedawno to wrzucałam na blog ale przepis był córki inaczej zrobione pozdrawiam
Tomek pisze…
A to ja powiem szczerze, że chyba bardziej jestem przekonana do pizzerinek ze zwykłego ciasta, takie jakie faktycznie jest na pizze. Jest to wszystko zdecydowanie lepsze, bardziej smakuje, a ciasto łatwo jest wyrobić, jeśli użyjecie sobie mąki do pizzy włoskiej od https://basiazsercem.pl/ Działa ona cuda, naprawdę.
Anonimowy pisze…
Z mąki na pizze to ciasto drożdżowe zrobisz a to już nie będą szybkie pizzerinki. Jeśli o mąke Basię chodzi to z tej mąki co najwyżej gniot można upiec nawet z tej na pizzę. Szczerze nie polecam mąk Basia chyba że ktoś lubi płacić nie za jakość a za reklamę. Na szczęście rynek jest bogaty w mąki więc jest w czym wybierać.

Popularne posty