Roladki z ogórkiem i wędzonym łososiem


      Mini roladki są dobrą przekąską na niejedną imprezę. Małe, zgrabne i podzielne stanowią szybką przegryzkę na jeden kęs. Ruloniki ze świeżym ogórkiem, serkiem i tym co w nich najlepsze, czyli łososiem wędzonym na zimno MOWI dobrze smakują i uroczo wyglądają.

      Roladki przygotowałam z ogórków gruntowych długości około 11 cm. Pokroiłam je w podłużne plastry. Na plastry wykorzystałam tylko środkową część ogórka, dzięki temu wszystkie ruloniki są do siebie zbliżone rozmiarem. Szerokość ogórkowych plastrów to 3cm, natomiast paski łososia potrzebne do owinięcia roladek są szerokie na 1,5 cm.
Oczywiście takie roladki można przygotować z większych ogórków, ale wtedy musimy odpowiednio zwiększyć ilość pozostałych składników.

SKŁADNIKI
(na 10 sztuk)
  • 2 ogórki gruntowe
  • 2 plastry łososia MOWI wędzonego na zimno
  • 2 łyżki serka śmietankowego naturalnego
  • szczypiorek
  • liście melisy 
  • 1/3 łyżeczki papryki słodkiej sproszkowanej
  • sól, pieprz

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA 

1. Ogórki tniemy na 8 podłużnych plastrów. Najlepiej użyć do tego celu obieraka do warzyw, dzięki temu plastry będą cienkie i jednakowej grubości.

2. Plastry wędzonego łososia tniemy w pasy, o długości wystarczającej do owinięcia ruloników. Odciętą boczną część plastrów  łososia drobno kroimy i dodajemy do serka naturalnego.

3. Do serka naturalnego połączonego z łososiem dodajemy posiekany szczypiorek i dosypujemy sproszkowaną paprykę, sól i pieprz.

4. Plastry ogórka układamy na talerzu, nakładamy na nie serek z dodatkami. Zawijamy plastry ogórka, a wokół nich owijamy paski łososia. Roladki obwiązujemy szczypiorkiem.

5. Przekąski ustawiamy na talerzu i dekorujemy szczypiorkiem i liśćmi melisy. Przed podaniem schładzamy w lodówce.Komentarze

Popularne posty