Aromatyczne mięso z ćwiartek z kurczaka pieczone w drobiowych skórkach


Pieczone ćwiartki z kurczaka możemy przyrządzać na różne sposoby.
Za każdym razem mogą inaczej smakować, a ich wygląd też może być różny w zależności od rodzaju użytych przypraw, sposobu przygotowania. Kształt tradycyjnie pieczonych udek zawsze jednak pozostaje taki sam. Dlatego czasami warto jest ich wygląd odmienić i z udek kurczaka przygotować roladki. Wystarczy oddzielić od mięsa skórki i kości, mięso zmielić i zawinąć je w pozyskane skórki. Takie danie przygotowuje się dłużej niż tradycyjnie pieczone udka, ale warto, bo są bardzo smaczne i mocno aromatyczne. Pieczone są w zalewie powstałej z połączenia trzech zupełnie różniących się od siebie smaków. #OlejWielkopolski aromatyzowany ostrą papryką chili połączyłam z kwaśnym sokiem z pomarańczy, a dosłodziłam miodem. Efekt końcowy jest całkiem ciekawy.

SKŁADNIKI
 • skórki z czterech dużych ćwiartek z kurczaka
 • mięso z trzech ćwiartek z kurczaka
 • kawałek czerwonej papryki 
 • kilka łyżek oleju Wielkopolskiego Rzepak & Chili 
 • jajko
 • czerstwa bułka 
 • bułka tarta
 • sól, pieprz 
 • łyżka miodu 
 • pomarańcza 
 • rozmaryn

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Ćwiartki z kurczaka myjemy, odcinamy udźce od podudzi i ostrym nożem oddzielamy skórkę od mięsa uważając, aby ściągnąć skórki w całości. Otrzymamy w ten sposób 8 skórek, a jeżeli któraś z nich jest za duża możemy ją przeciąć na pół.

Oddzielamy kości od mięsa (nie musimy robić tego dokładnie, bo kości z resztkami mięsa możemy zostawić do przygotowania zupy).

Skórki solimy, nacieramy łyżką aromatyzowanego oleju  i wstawiamy do lodówki na co najmniej godzinę. W tym czasie namaczamy czerstwą bułkę w wodzie i kroimy paprykę w wąskie paski. Drobiowe mięso mielimy w maszynce do mięsa i dodajemy do niego odciśniętą z wody namoczoną wcześniej bułkę, jajko i tartą bułkę w takiej ilości aby mięso nie było zbyt rzadkie. Do smaku doprawiamy solą i pieprzem.
Wyjmujemy skórki z lodówki. Rozkładamy na desce i układamy na nich mielone mięso. W środek mięsa wsuwamy paski papryki. Zawijamy roladki. Boków roladek nie musimy zawijać, mięso może nawet lekko wystawać. Raz jeszcze delikatnie nacieramy skórki olejem z chili. Mięso układamy w natłuszczonym naczyniu żaroodpornym łączeniem skórek do dołu. Układamy plastry pomarańczy i rozmaryn.

Sok z połowy pomarańczy łączymy z miodem, z dwoma łyżkami oleju z chili i wlewamy do naczynia z roladkami.
Mięso mielone z kurczaka w skórkach pieczemy przez godzinę w nagrzanym do temperatury 185-190°C piekarniku co jakiś czas polewając zebranym z dna sokiem. Pieczemy bez przykrycia, a w razie potrzeby w trakcie pieczenia regulujemy temperaturę.#OlejKonwenanse
www.olejkonwenanse.pl

#OLEJKONWENANSE z Olejem Wielkopolskim

Komentarze

Popularne posty